Saugumas

Saugumas

Saugumas

Langai, terasos ir lauko durys vaidina lemiamą vaidmenį Jūsų namų saugumo klausimu. Mes suvokiame saugumą visapusiškai: tai saugumas nuo įsilaužimo, saugumas, atliekant langų priežiūrą ir valymą, taip pat Jūsų vaikų saugumas t.y. galimybė apriboti gaminių varstymą.
Langų sistemų saugumas
Mediniai langai gaminami su padidinto saugumo apkaustais, kurie labai apriboja įsilaužimo galimybę.  Gaminiai stiklinami išskirtinai tik iš vidaus, todėl iš išorės išimti stiklą yra neįmanoma. Į vidų įsilaužti galima nebent išdaužus stiklą. Langai gali būti gaminami su saugiais, laminuotais stiklais (labai apribojama įsilaužimo ir susižeidimo tikimybė). Langai gali būti gaminami ir su saugiais, grūdintais stiklais (iki minimumo sumažinama susižeidimo tikimybė). Į langus gali būti montuojamos rakinamos rankenos, todėl galima visiškai apriboti lango atidarymą iš vidaus. Medinio lango varstymo tipas leidžia langus valyti saugiai esant patalpos viduje.
Medinėse terasos duryse būtina naudoti saugius stiklus: saugumui nuo įsilaužimo ir susižeidimo turėtų būti naudojami laminuoti stiklai. Esant poreikiui supaprastinti medinių terasos durų komplektaciją – būtina pasirūpinti bent jau saugumu nuo susižeidimo ir naudoti grūdintą stiklą. Standartinis variantas: rankena tik iš vidaus, todėl iš išorės atidaryti terasos durų nėra galimybės.

Skandinaviškų langų sistemų saugumas
Mediniai skandinaviški langai stiklinami išskirtinai tik iš vidaus, todėl iš išorės išimti stiklą yra neįmanoma. Į vidų įsilaužti galima nebent išdaužus stiklą. Langai gali būti gaminami su saugiais, laminuotais stiklais, taip pat su saugiais, grūdintais stiklais. Į langus gali būti montuojamos rakinamos rankenos arba apkaustų priedai, kurie visiškai apriboja galimybę vaikams atidaryti langus.
Skandinaviškoms terasos durims būtina naudoti saugius stiklus: saugumui nuo įsilaužimo ir susižeidimo turėtų būti naudojami laminuoti stiklai. Esant poreikiui supaprastinti terasos durų komplektaciją – būtina pasirūpinti bent jau saugumu nuo susižeidimo ir naudoti grūdintą stiklą. Į terasos duris gali būti montuojama padidinto saugumo lystė. Tokiu atveju durų varstymo mechanizmas yra patobulintas papildomais kabliais, kurie užfiksuoja uždarytas terasos duris. Terasos durų rankena tokiu atveju yra tik iš vidaus, kaip ir užraktas.

Standartinis variantas: rankena viduje ir išorėje, terasos durys rakinamos tiek iš vidaus, tiek iš išorės. 
Padidinto saugumo variantas: rankena tik viduje, užraktas tik viduje.
Skandinaviškos lauko durys taip pat gali būti gaminamos montuojant į jas padidinto saugumo lystę. Tokiu atveju durų varstymo mechanizmas yra patobulintas papildomais kabliais, kurie užfiksuoja uždarytas lauko duris. Lauko durų rankena tokiu atveju yra tik iš vidaus, kaip ir užraktas. Padidinto saugumo lauko durys turi viršutinę ir apatinę spynas, kurių viršutinė spyna yra rakinama raktu tiek iš vidaus, tiek iš išorės, o apatinė spyna rakinama suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės.
Standartinis variantas: viena spyna, rankenos iš abiejų durų pusių, lauko durys rakinamos suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės.  Padidinto saugumo variantas: dvi spynos, rankenos iš abiejų durų pusių, viršutinė spyna iš abiejų pusių rakinama raktu, o apatinė spyna iš vidaus rakinama suktuku, o iš išorės raktu.