Pasyvus namas

Pasyvus namas

Pasyvus, kitaip tariant, energijos taupymo aspektu taupus namas yra statinys, atitinkantis pasaulyje galiojančius energetiškai efektyvių pastatų standartus. Pagal šiuos standartus yra paskaičiuota, jog pasyvus namas sutaupo apie 80 % energijos šildymui (tos pačios energijos, kuri būtų sunaudojama tradicinio namo šildymui).
Pasyvaus namo energijos ekonomija gaunama dėl energetiškai efektyvių statybos konstrukcijų ir vėdinimo įrenginių. Dėl namo konstrukcijų šilumos izoliacijos savybių beveik visais atvejais pasyvūs namai neturi atskiros šildymo sistemos, nes jiems užtenka rekuperacinės vėdinimo sistemos. Ypatingą reikšmę pasyvaus namo technologiniam efektyvumui turi specialios konstrukcijos langai, kurie garantuoja absoliučiai minimalius energijos nuostolius.
Remiantis reikalavimais, energijos taupymo lygis pasyviuose namuose yra labai aukštas. Pavyzdžiui, sienų ir stogų U vertė negali viršyti 0,15 W/(m²K), langų U vertė negali viršyti 0,80 W/(m²K), langų sistemos turi būti orientuoti į pietus, taip optimizuojant pasyvią saulės energiją ir ją paverčiant pagrindine šilumos tiekėja.
Nors energijos taupymo aspektu langai sudaro ypatingą reikšmę pasyvaus namo konstrukcijoje, esminiam požiūriui į pasyvius namus būtina įvertinti ir tai, kad visiems be išimties sudėtiniams pasyvaus namo elementams taikomi efektyvumo, energijos taupumo kriterijai. Efektyvūs, energiją taupantys prietaisai, pavyzdžiui, šaldytuvas, viryklė, šaldiklis, lempos ir skalbimo mašina yra neatskiriamos pasyvaus namo sudėtinės dalys.
Pasyvaus namo šilumos kaštai sudaro 2 – 6 Lt/m² per metus, tokio statinio energijos poreikis vėdinimui sudaro apie 15 kWh/m² per metus (atsižvelgiant į gyvenamųjų patalpų plotą).

Pasyvus namas yra visų statinių lyderis pagal:

- Šilumos izoliaciją;
- Konstrukcijas be šalčio tiltų;
- Sandarumą;
- Vėdinimą su šilumos atgavimu;
- Šiltus langus.

UAB „Sumeda“ siūlo net dviejų rūšių langus pasyviems namams. Galime pagaminti tiek medinius, tiek plastikinius ypatingos konstrukcijos ir išskirtinių termoizoliacinių savybių pasyvių namų langus.

Informacija sudaryta remiantis: Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos medžiaga  http://www.pasyvuspastatai.lt/