Energijos taupymas

Plastikiniai langai garantuoja efektyvų šilumos izoliavimą ir komfortą Jūsų namuose dėl pastovios temperatūros. Pasitelkiant kokybišką plastikinių langų profilį, trijų stiklų stiklo paketą su šilumą izoliuojančiais stiklais, šiltą stiklo paketo rėmelį ir kokybišką langų montavimą galime pasiekti maksimalų kokybės variantą, garantuojantį profesionaliausias langų sistemas Jūsų namuose. 

Vieni reišmingiausių lango kokybę nusakančių elementų yra jo konstrukcijos šilumos izoliavimo parametrai. Dėl temperatūrų skirtumo atsirandantys šilumos mainai dažniausiai reiškia būsto šilumos nuotolius, kuriuos siekiama visomis priemonėmis minimizuoti. Lango, terasos ar lauko durų U vertė, tai dydis, nusakantis gaminio šilumos nuostolius, todėl kuo ši vertė yra mažesnė, tuo gaminio šilumos izoliavimas yra efektyvesnis.
Šilumos nuostoliai per gaminį apibūdinami šilumos perdavimo koeficientu U [W/(m2*K)]. Jo reikšmė yra šilumos srauto, kuris yra perduodamas per 1 m2 gaminio ploto, esant 1 K skirtumui tarp temperatūrų per atitinkamą laiko tarpą.
Šiuo metu pagal Lietuvoje galiojantį Statybos Techninį Reglamentą, už valstybės ir sasivaldybių lėšas statomų/renovuojamų pastatų naujų langų U vertė negali būti didesnė nei 1,4 W/(m2*K), o langui užimant daugiau nei 25 proc. sienos ploto, gaminių šilumos perdavimo koeficiento norimė vertė turi būti ne didesnė nei 1,3 W/(m2*K). Šie reikalavimai, numatyti teisės aktuose, nėra aukšti, tačiau atsižvelgiant į Europos Sąjungos strategiją, ateityje galimos vertės bus mažinamos.
Pasyviojo namo standartu visur pripažįstami gaminiai, kurių U vertė nėra didesnė nei 0,8 W/(m2*K).
Gaminio U vertė yra nustatoma laboratorinių bandymų būtų ir yra patvirtinama oficialiais sertifikatais. 

Stiklo paketas užima didžiąją lango ar terasos durų dalį, todėl jo reikšmė gaminio šilumos taupymo parametrams yra lemiama. Kokybiškas stiklo paketas visų pirma yra sertifikuotas naudojant tarptautinius reikalavimus atitinkančius metodus. Tokie sertifikatai kaip CE ženklas garantuoja stiklo paketo kokybę. Mūsų įmonė naudoja tik sertifikuotas medžiagas, kurios garantuoja gaminio naudojimo komfortą ir ilgaamžiškumą.
Šilumą izoliuojantys stiklo paketai (kitais dar vadinami stiklo paketais su selektyviniais stiklais) gaminami iš dviejų arba trijų stiklų. Trys stiklai apytikriai dvigubai geriau izoliuoja šilumą. Trijų stiklų paketo du išoriniai stiklai yra su šilumą atspindinčia, praktiškai nematoma danga. Tokių stiklo paketų šilumos izoliavimo koeficientas yra tik 0,6 W/(m2*K). Stiklo paketas yra pripildytas inertinių dujų. Visa stiklo paketo konstrukcija yra sukurta taip, kad maksimaliai izoliuotų šilumą. 

Šiltas stiklo paketo rėmelis, kitaip nei standartinis, yra pagamintas iš šilumą izoliuojančio plastiko. Toks rėmelis yra pagamintas iš lankstaus plastiko, taip pat yra armuotas plienu. Šis rėmelis efektyviai sumažina šilumos nuostolius ir bendras lango šilumos izoliavimo koeficientas pagerėja per 0,10 W/(m2*K) – 0,15 W/(m2*K) vertės punkto.
Šiltas rėmelis yra nepralaidus nei drėgmei, nei dujoms, turi itin geras šilumos izoliavimo savybes. Kadangi šis rėmelis sumažina šilumos nuostolius kritinėje stiklo paketo vietoje, t. y. jo perimetre, teigiamas efektas šilumos izoliavimo parametrams yra akivaizdžiai jaučiamas.
Šiltas rėmelis užtikrina, kad stiklo perimetro temperatūra patalpos viduje bus aukštesnė, taip pat gerokai sumažina rasojimo ir pelėsio tikimybę. 

Langų, terasos ir lauko durų montavimas, visiškai nepervertinant, turi apie 50 proc. reikšmės siekiant išnaudoti visus kokybiškų langų privalumus: turėti reikiamą šilumos izoliavimą ir garantuoti sau gaminių naudojimo komfortą.
Tik tinkamų medžiagų ir tinkamos montavimo technologijos, kuri yra patvirtinta Statybos Techniniame Reglamente, naudojimas užtikrina, jog Jūsų langų ir terasos durų šilumos izoliavimo parametrai bus tokie, kokie ir turi būti.
Netinkamai įmontuoti net pačių aukščiausių šilumos izoliavimo parametrų langai ar terasos durys gali neužtikrinti šilumos saugojimo, nes netinkamomis medžiagomis arba neprofesionalia technologija įstatytas gaminys šilumą gali išleisti būtent per montavimo darbų metų paliktus tarpelius, per panaudotas netinkamas, nekokybiškas medžiagas, arba dėl netinkamo kokybiškų montavimo medžiagų naudojimo rezultato.
Labai svarbu yra suvokti, kieno atsakomybė yra bendra Jūsų gaminių kokybė. Tik vieninteliu atveju Jūsų langų sistemų gamintojas turi visiškai pilną atsakomybę dėl visų kokybinių gaminio parametrų, taip pat dėl montavimo kokybės ir gaminių naudojimo komforto (tame tarpe sandarumo ir varstymo komforto). Jis turi pilną atsakomybę, kai pats yra ne tik gamintojas, tačiau ir oficialus montuotojas, t. y. kai įsigyjate ne tik gaminių gamybos „paslaugą“, tačiau į sutartį yra įtrauktas gaminių montavimas Jūsų objekte, atliekamas to pačio gamintojo.
Tokiu atveju, kai ta pati įmonė ne tik gamina, tačiau ir montuoja Jūsų langus, galite būti tikri, kad visiškai pilna atsakomybė krenta ant gamintojo pečių ir Jūs gausite tokį gaminį, kokio tikėjotės. Todėl būtina užtikrinti montavimo darbų kokybę, šį svarbų darbą patikint tik aukštos kvalifikacijos specialistams.  

Pasyvus, kitaip tariant, energijos taupymo aspektu taupus namas yra statinys, atitinkantis pasaulyje galiojančius energetiškai efektyvių pastatų standartus. Pagal šiuos standartus yra paskaičiuota, jog pasyvus namas sutaupo apie 80 % energijos šildymui (tos pačios energijos, kuri būtų sunaudojama tradicinio namo šildymui).
Pasyvaus namo energijos ekonomija gaunama dėl energetiškai efektyvių statybos konstrukcijų ir vėdinimo įrenginių. Dėl namo konstrukcijų šilumos izoliacijos savybių beveik visais atvejais pasyvūs namai neturi atskiros šildymo sistemos, nes jiems užtenka rekuperacinės vėdinimo sistemos. Ypatingą reikšmę pasyvaus namo technologiniam efektyvumui turi specialios konstrukcijos langai, kurie garantuoja absoliučiai minimalius energijos nuostolius.
Remiantis reikalavimais, energijos taupymo lygis pasyviuose namuose yra labai aukštas. Pavyzdžiui, sienų ir stogų U vertė negali viršyti 0,15 W/(m²K), langų U vertė negali viršyti 0,80 W/(m²K), langų sistemos turi būti orientuoti į pietus, taip optimizuojant pasyvią saulės energiją ir ją paverčiant pagrindine šilumos tiekėja.
Nors energijos taupymo aspektu langai sudaro ypatingą reikšmę pasyvaus namo konstrukcijoje, esminiam požiūriui į pasyvius namus būtina įvertinti ir tai, kad visiems be išimties sudėtiniams pasyvaus namo elementams taikomi efektyvumo, energijos taupumo kriterijai. Efektyvūs, energiją taupantys prietaisai, pavyzdžiui, šaldytuvas, viryklė, šaldiklis, lempos ir skalbimo mašina yra neatskiriamos pasyvaus namo sudėtinės dalys.
Pasyvaus namo šilumos kaštai sudaro 2 – 6 Lt/m² per metus, tokio statinio energijos poreikis vėdinimui sudaro apie 15 kWh/m² per metus (atsižvelgiant į gyvenamųjų patalpų plotą).

Pasyvus namas yra visų statinių lyderis pagal:

– Šilumos izoliaciją;
– Konstrukcijas be šalčio tiltų;
– Sandarumą;
– Vėdinimą su šilumos atgavimu;
– Šiltus langus.

UAB „Sumeda“ siūlo net dviejų rūšių langus pasyviems namams. Galime pagaminti tiek medinius, tiek plastikinius ypatingos konstrukcijos ir išskirtinių termoizoliacinių savybių pasyvių namų langus.

Informacija sudaryta remiantis: Nacionalinės pasyvaus namo asociacijos medžiaga  http://www.pasyvuspastatai.lt/

Rėmo storis: 90 mm
Varčios storis: 90 mm

Profilio išorės sienelių storis 3,0 mm. Profilis atitinka aukščiausius standartus, žymimas A klase. 

Kameros išdėstytos šešiomis eilėmis.

Plieno armuotė 1,5 mm ir daugiau storio.

Varstomas langas
Min: 500 mm x 450 mm
Max: 1500 mm x 1500 mm 

Atverčiamas langas
Min: 350 mm x 350 mm
Max: 1200 mm x 2000 mm

Nevarstomas langas
Min: 300 mm x 300 mm
Max: 2600 mm x 2450 mm

Tvirta lango konstrukcija leidžia gaminti ir nestandartinių matmenų langus. Derinama unikaliam projektui atskirai.

Nevarstoma
Atidaroma į šoną
Atidaroma į šoną ir atverčiama
Suveriama

Modernios išvaizdos langas, solidus profilis, dideli matmenys, nėra sudalinimų – visiška projekto laisvė.

Formos
Plastikinių langų formos yra tradicinės arba nestandartinės. Plastikinio lango profilis solidus, modernių formų, švelniai suapvalintomis briaunomis.

Danga ir spalvos
VEKA Alphaline 90 profilio dizainas yra išraiškingas, paviršiaus ir spalvos kokybė yra ideali. Danga nereikalaujanti daug priežiūros, ilgaamžė.

Plati standartinių ir nestandartinių spalvų paletė. Spalvos nuo baltos, iki itin tamsios, įmanomi įvairūs atspalviai, medienos imitacijos variantai, skirtinga vidaus ir išorės lango rėmo spalva.

Spalvotiems gaminiams (kai spalva yra iš abiejų gaminio pusių) naudojami derančių spalvų pasluoksniai. Dėl spalvoto pasluoksnio ne tik uždaryti, bet ir praverti gaminiai dėl spalvos vientisumo atrodo itin estetiškai.

Naudojami ilgaamžiai ir funkcionalūs, matinio sidabro spalvos apkaustai.

Skirtukai
Langai gali būti sudalinami su dekoratyviniais skirtukais.

Šie skirtukai gali būti priklijuojami iš lauko ir vidaus, taip pat gali būti integruojami stiklo paketo viduje.

Plastikinis langas yra gaminamas su trijų stiklų stiklo paketu.

Kas užtikrina stiklo paketo sandarumą lange?
Visapusę stiklo paketo kokybę užtikrina sertifikuotas stiklo paketų gamintojas.

Stiklo paketo įtvirtinimo į gaminį kokybę garantuojame mes. Kokybiška tarpinė, dedama stiklinant gaminį, yra atspari UV spinduliams, šalčiui bei karščiui, yra stabili ir amortizuojanti leistinus judėjimus dėl temperatūrų pokyčių.

Dvikamerinis stiklo paketas U = 0.6 W/m2K  
(3 stiklai, 2 iš jų šilumą izoliuojantys, užpildas – Argonas).
Šviesos laidumas 70 %
Bendras saulės energijos laidumas 49 %

Stiklo paketo galimybės:
1. Šilumą izoliuojantys stiklo paketai
2. Saulės energiją kontroliuojantys stiklo paketai
3. Garsą izoliuojantys stiklo paketai. Naudojant storesnius arba specialius laminuotus garsą izoliuojančius stiklus galime pasiekti iki 50dB
4. Saugūs stiklo paketai
5. Dekoratyviniai stiklo paketai
6. Ugniai atsparūs stiklo paketai
7. ANTIFOG stiklo paketai
8. Išorės klimato poveikį langų švarai palaikyti panaudojantys stiklo paketai

Standartas – 44 mm stiklo paketas.

34 (-1;-4) dB (dydis gali nežymiai keistis keičiantis gaminio gabaritams)

Pasirenkant specialų garsą izoliuojantį stiklo paketą, galima pasiekti 50 dB

VEKA AG profilių langai priskiriami aukščiausios apsaugos nuo triukšmo klasei.

Lango konstrukcija užtikrina puikų šilumos izoliavimą dėl:

Termomodulio
VEKA Alphaline 90 profilis gali būti gaminamas su termo-moduliu didžiausioje lango rėmo kameroje. Termo-modulis – tai užpildas, pagerinantis termoizoliacines lango savybes net 0,1 U vertės punktu. Jeigu siekiate pačio šilčiausio plastikinių langų varianto – rinkitės VEKA Alphaline 90 langus su termo-moduliu.

Gamintojo rekomendacija:

tais atvejais, kai gaminiai į statinį montuojami atremiant lango rėmą į apdailos plytų mūrą, tikrai verta rinktis plastikinius VEKA Alphaline 90 langus su termo-moduliu. Detalės derinamos kiekvienam projektui atskirai.

Tais atvejais, kai statinys yra apšiltinamas, verta užvesti daugiau šiltinimo medžiagos ant lango rėmo ir rinktis VEKA Alphaline 90 langus be termo-modulio, nes net ir be jo, tokiu būdu yra pasiekiamas toks pat aukštas šilumos izoliavimo efektas. 

Rėmo storio
Itin storas lango rėmas ir varčia,  vienas iš tobuliausių Vokietijos koncerno VEKA AG profilių.

Tarpinių
Elastingos ir ilgaamžės tarpinės išdėstytos net 3 eilėmis per visą perimetrą.

Stiklo paketo
3 stiklų, Argonu užpildytas stiklo paketas
2 išoriniai stiklai yra šilumą izoliuojantys
Šilumos izoliavimo savybės gali būti stiprinamos su šiltu TGI stiklo paketo rėmeliu
Langas stiklinamas naudojant specialią tarpinę, nepaliekančią tarpelių tarp stiklo paketo ir lango profilio.

Ši sistema garantuoja aukštą šilumos izoliaciją. Juntamai sumažėja šildymo poreikis.

Projektui pasirinkti langų sistemų sprendimai garantuoja saugumą:

Apsauga nuo įsilaužimo
Langai visada gaminami su padidinto saugumo apkaustais, kurie labai apriboja įsilaužimo galimybę.
Gaminiai stiklinami išskirtinai tik iš vidaus, todėl iš išorės išimti stiklą yra neįmanoma. Į vidų įsilaužti galima nebent išdaužus stiklą.
Langai gali būti gaminami su saugiais, laminuotais stiklais.

Apsauga nuo susižeidimo
Langai gali būti gaminami su saugiais, grūdintais (arba laminuotais) stiklais.

Saugumas vaikams
Į langus gali būti montuojamos rakinamos rankenos, todėl galima visiškai apriboti lango atidarymą iš vidaus.

Saugi priežiūra
Lango varstymo tipas leidžia langus saugiai valyti iš vidaus.

Saugumas sveikatai
Visi VEKA gaminami plastiko profiliai tik su kalcio-cinko stabilizatoriais, todėl nėra švino stabilizatorių.

Plastikinis VEKA Alphaline 90 profilio langas yra ypatingai tvirtas.

Dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo jis žymimas A klase.

Profilis gaminamas naudojant kvadratinį, 1,5 mm storio, plieno kontūrą. Toks kontūras garantuoja didžiausią įmanomą tvirtumą.  Plastikinio profilio sienelės yra storos. Dėl šių priežasčių šis profilis yra ypatingai tvirtas.

1,5 mm armuotės storis yra pakankamas pagal kokybiškų langų standartus. Tačiau mes,  laikydamiesi aukštų vidinių gaminių kokybės standartų, naudojame ir 1,75 mm storio armuotę. Tai darome spalvotų gaminių atveju, kai saulės poveikis į gaminį yra didesnis nei balto profilio atveju.

Profilio išorės sienelių storis 3,0 mm.

Svarbu akcentuoti, kad A klasės produktai pagaminti tik iš pirminės žaliavos, iš neperdirbtų medžiagų. Dėl to langai yra tvirtesni ir kokybiškesni.

Varčiai naudojama plieno armuotė su dvigubo užlenkimo sienute – maksimaliam tvirtumui.

Montuojant varstomų gaminių furnitūrą be išimčių yra laikomasi standarto:

montuojant išdėstyti prispaudimo taškai yra ne didesni nei 700 mm.

Visos lango gamyboje naudojamos medžiagos yra sertifikuotos, testuotos ir ilgaamžės

Ilgaamžiškumas dėl plastiko kokybės
VEKA AG gamina plastikinius langus tik iš neperdirbto plastiko. Tai užtikrina gaminio profilio tvirtumą ir ilgaamžiškumą, atsparumą deformacijoms.

Pagrindinis skirtumas, dėl kurio VEKA AG plastikiniai langų profiliai yra pranašesni už kitus, yra atliekamas kalibravimų skaičius plastikinio profilio gamybos procese. Dėl minėtos kalibravimo praktikos, VEKA AG gaminiai yra itin stabilūs, tolimesniame gamybos procese yra atsparūs mechaniniams ir šiluminiams poveikiams, dėl ko profilis po viso gamybos proceso yra toks, koks ir turi būti.

Ilgaamžiškumas dėl dangos kokybės
Tiek baltas, tiek ir spalvotas VEKA Alphaline 90 profilis visuomet gaminamas išimtinai tik Vokietijoje. Pabrėžiame, kad spalvotas profilis visada gaminamas tik VEKA AG gamykloje Vokietijoje, t. y. profilio gamybos proceso metu, todėl spalva dengiama „gamykliškai“, tai garantuoja aukščiausias paviršiaus ir spalvos ilgaamžiškumo savybes.

Profilio gamyboje naudojami tik UV spinduliams atsparūs stabilizatoriai, todėl Jūsų langai visuomet bus visiškai atsparūs UV spinduliams, niekada nepagels dėl saulės poveikio.

Ilgaamžiškumas dėl profilio konstrukcijos
Profilio gamybos procese sandarinimo tarpinės suveriamos tik po profilio kampų suvirinimo. Dėl šios priežasties tarpinės negauna suvirinimo darbų karščio ir visu perimetru, taip pat ir kampuose, išlieka elastingos ir funkcionalios, išlaiko sandarumą.

Kadangi tarpinės nėra suvirinamos, bet kuriuo metu jas galima labai lengvai pakeisti.

Ilgaamžiškumas dėl stiklo paketo
Langas yra ilgaamžis dėl sandaraus stiklo paketo, kuris yra tvirtinamas į langą naudojant visiškai drėgmės nepraleidžiančią tarpinę.

Ilgaamžiškumas dėl apkaustų
Langas ilgaamžis dėl tvirtų vokiškų apkaustų, kurie yra išdėstyti tinkamais atstumais ir efektyviai paskirsto svorį bei išlaiko funkcionalumą.

VEKA AG gamybos technologija yra viena seniausių plastikinių langų gamybos rinkoje.

PVC profilis su plieno armatūra – tai laiko patikrintas derinys – jis išlaiko ypatingą tvirtumą ir kartu puikiai izoliuoja šilumą. Ilgametė VEKA AG patirtis pagrindė, kad naudojama plieno armatūra reikšmingos įtakos šiluminėms lango savybėms neturi. Gaminiai, pagaminti pagal šią technologiją prilygsta pasyvaus namo langams.

Nuo pat plastikinių langų gamybos pradžios mūsų įmonėje, VEKA AG buvo pasirinktas ilgalaikiu partneriu. Ilgalaikė partnerystė su VEKA AG įrodė šio koncerno patikimumą ir aukštą VEKA profilių vertę.

Dirbdami su VEKA profiliais, galime klientui pasiūlyti profesionalias plastikinių langų sistemas. Jūsų langų sistemų projektavimo ir gamybos etapuose bus išnaudojamas tiek VEKA AG, tiek mūsų sukauptas produkto gamybos bei montavimo aspektų išmanymas. Ilgalaikė mūsų partnerystė su VEKA AG garantuoja slandžią veiklą ir aukštus produkcijos standartus: gerą profilio išmanymą, puikią gaminių kokybę.

Siegenia Aubi (Vokietija)

Apkaustai yra tvirti ir kokybiški, sustiprina lango funkcionalumą.

Rankenos gali būti pasirenkamos:
Įprastos
Rakinamos
Saugančios nuo įsilaužimo
Spalvos standartinės

Visuose atidarymo ir atvertimo funkciją turinčiuose plastikiniuose languose yra galimybė vėdinti per mikroventiliacijos padėtį. Mūsų gaminamuose plastikiniuose languose tokia apkaustų komplektacija montuojama visuomet.

Orlaidės gali būti frezuojamos į lango rėmą arba į varčią, taip pat gali būti montuojamos stiklo paketo viršuje.

Pastaba: prieš montuojant orlaides būtina įvertinti šilumos nuostolius ir pasitarti su langų gamintoju dėl orlaidžių pasirinkimo vietos

Plastikiniai langai reikalauja labai mažai priežiūros.

Pagrindiniai aspektai, kuriuos verta įsidėmėti yra šie:

Plastikiniams langams nenaudokite agresyvių paviršiaus valymo priemonių.

Statybos ar remonto darbų metu būtinai apsaugokite plastikinius langus nuo statybinių medžiagų, nes statybinių medžiagų mišiniai, patekę ant lango paviršiaus, padaro nepataisomus pažeidimus. Pastaba: siekdami apsaugoti paviršius, nenaudokite agresyvių klijavimo juostų.

Pašalinkite profilius saugančią plėvelę iškart po montavimo darbų, nes paliekant ją ilgam laikui galimi paviršiaus pažeidimai.

Keletą kartų per metus nuo paviršiaus nuvalykite dulkes bei nešvarumus. Naudokite vandeniu suvilgytą kempinėlę arba šluostę. Plastikinius profilius galima valyti vandeniu su muilu, vandeniu su soda.

Norint tinkamai eksploatuoti langus būtina atkreipti dėmesį į šiuos darbus:
Tinkamą langų transportavimą ir sandėliavimą
Profilio paviršiaus apsaugojimą ir priežiūrą
Stiklo paketų priežiūrą
Tarpinių ir vandens drenažų priežiūrą (ypač po statybinių darbų – nepalikite statybinių šiūkšlių juose)
Varstymo mechanizmo priežiūrą (ypač po statybinių darbų – nepalikite statybinių šiūkšlių jame, 2 kartus per metus sutepkite varstymo mechanizmą)
Tinkamą vėdinimą

Viską galima peržiūrėti PRIEŽIŪROS kataloge

Plastikiniai langai yra žymimi CE ženklu

Plastikiniai langai atitinka  ES Statybos produktų direktyvos reikalavimus. Atitikties deklaravimo pagrindas yra „ift Rosenheim GmbH“.

Kokybės kontrolė pagal RAL kokybės ženklo A klasės plastikinių langų reikalavimus.

Šilumos izoliacija pagal DIN 4108 ir EnEV t. y. pagal Vokietijos energijos taupymo normas.

UAB „Sumeda“ įmonės valdymui yra įdiegusi ISO 9001:2008; ISO 14001:2004; OHSAS 18001:2007 standartus

UAB „Sumeda“ yra atestuota LR Aplinkos ministerijoje

UAB „Sumeda“ yra Respublikinės langų ir durų gamintojų asociacijos narė

100 proc. produkto galima perdirbti.

Langai ir durys yra visiškai saugūs sveikatai, nes gamyboje naudojamos žaliavos atitinka aukščiausius ES normų dėl sveikatos, naudojimo saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimus.