Atverčiamos ir nustumiamos terasos durys PSK 92

Atverčiamos ir nustumiamos medinės terasos durys PSK yra geriausias pasirinkimas didesnio nei vidutinio arba vidutinio dydžio terasos durims.

Tai ypatingai sandarios, dvi varstymo pozicijas turinčios terasos durys. Idealiai tinka statiniams, esantiems atšiauraus klimato zonose, taip pat terasoms, esančioms labai arti jūros.

Terasos durys gaminamos naudojant vien inovatyvias technologijas. Gamyba vykdoma su pirmuoju ir vieninteliu Lietuvoje CONTUREX profiliavimo centru – kuris yra naujausias ir tobuliausias medžio apdirbimo technologijų lyderio WEINIG (Vokietija) inžinerinis pasiekimas.

92 sistema tai tobulas paviršius ir konstrukcija, ilgaamžiškumas, ypatingai geras šilumos izoliavimas.

Medinės terasos durys PSK garantuos lengvą patekimą į terasą, suteiks galimybę mėgautis gražia aplinka, lengvai judėti tarp kambario zonos ir terasos ploto, taip pat leis labai patogiai išvėdinti patalpas.

Sistema buvo sukurta bendradarbiaujant su Leitz GmbH & Co. KG, Vokietija.
92 sistema gimė apjungiant mūsų turimą 17 metų langų gamybos patirtį, taip pat Leitz GmbH & Co. KG medinių langų technologijos išmanymą, jų sukurtus ir išbandytus langų profilius.

Medinis gaminys:
Rėmo storis: 92 mm
Varčios storis: 92 mm

Medinis gaminys su aliuminio ekranu:
Rėmo storis: 102,5 mm
Varčios storis: 102,5 mm

Min: 2000mm x 1800mm
Max: 2360mm x 4000mm

Atverčiamos ir nustumiamos medinės terasos durys

Terasos durų varstomų ir nevarstomų dalių konfigūracija gali būti pasirenkama, priklausomai nuo projekto poreikio:

  1. Viena varstoma, viena nevarstoma dalis
  2. Vidurinės dalys varstomos, kraštinės nevarstomos
  3. Viena vidurinė dalis varstoma, kraštinės dalys nevarstomos
  4. Kraštinės dalys varstomos, vidurinės dalys nevarstomos

Idealaus paviršiaus, preciziškai – kaip niekada anksčiau – supjauto profilio, minimalistinio dizaino medinės terasos durys – puikiai pritaikomos klasikiniame ir moderniame interjere. Medinės terasos durys suteikia namams nepamainomo jaukumo.

Formos
Šios medinės terasos durys gali būti gana didelių matmenų be sudalinimų, todėl suteikia interjerui daug šviesos ir estetikos. Tai geras terasos durų pasirinkimas dėl įvairių varstomų dalių konfigūracijų galimybės.

Spalvos
Galima išsirinkti spalvas iš plataus RAL spalvyno. Terasos durų išorę rekomenduojame dengti dažais, o terasos duris viduje pasirinktinai – dengti įvairių tonų laku arba dažais pagal RAL.

Medinės terasos durys gali būti gaminamos su trijų stiklų stiklo paketu

Baziniai reikalavimai medinėms terasos durims
Terasos durims būtina naudoti saugius stiklus: saugumui nuo įsilaužimo ir susižeidimo turėtų būti naudojami laminuoti stiklai.
Esant poreikiui supaprastinti terasos durų komplektaciją – būtina pasirūpinti bent jau saugumu nuo susižeidimo ir naudoti grūdintą stiklą.

Kas užtikrina stiklo paketo sandarumą medinėse terasos duryse?
Visapusę stiklo paketo kokybę užtikrina sertifikuotas stiklo paketų gamintojas
Stiklinant langus naudojamas SPECIALUS SILIKONAS
Visiems be išimties langams ir terasos durims, tvirtindami stiklo paketą, mes naudojame neutralų SANITARINĮ silikoną.
Kadangi keičiantis sezonams medinio lango arba durų silikonas neišvengiamai gauna tam tikrą kiekį drėgmės – yra didelė tikimybė, jog paprastas silikonas gali imti pelyti. Siekdami visiškai išvengti šios rizikos – mes naudojame tik sanitarinį silikoną. Kuo ypatingas šis silikonas? Šitokios rūšies silikonas yra atsparus netgi padidintos drėgmės zonose: voniose, pirtyse. Jis apsaugo nuo visų mikrotarpelių ir pelėsio stiklo paketo krašteliuose.

Dvikamerinis stiklo paketas U = 0.5 W/m2K (52 mm)
(3 stiklai, 2 iš jų šilumą izoliuojantys, užpildas – inertinės dujos). 
Šviesos laidumas 55 %
Šviesos atspindėjimas 30 %
Bendras saulės energijos laidumas 37 %

Stiklo paketo galimybės:
1. Šilumą izoliuojantys stiklo paketai
2. Saulės energiją kontroliuojantys stiklo paketai
3. Garsą izoliuojantys stiklo paketai. Naudojant storesnius arba specialius laminuotus garsą izoliuojančius stiklus galime pasiekti iki 50dB
4. Saugūs stiklo paketai
5. Dekoratyviniai stiklo paketai
6. Ugniai atsparūs stiklo paketai
7. ANTIFOG stiklo paketai
8. Išorės klimato poveikį langų švarai palaikyti panaudojantys stiklo paketai

Standartas – 52 mm pločio stiklo paketas

35 (-1;-5) dB

Pasirenkant specialų garsą izoliuojantį stiklo paketą, galima pasiekti 50 dB

Dėl medinių terasos durų konstrukcijos visas gaminys yra ypač sandarus. Gaminys gali atlaikyti labai stiprius nuolatinius lietus ir vėjus.

Medinių terasos durų konstrukcija užtikrina puikų šilumos izoliavimą dėl:

Konstrukcijos
Labai storas rėmas ir varčia (92 mm), efektyviai izoliuoja šilumą. Terasos durų varčia yra patalpos viduje, tai efektyviai sumažina šilumos praradimą
Terasos durų slenksčio konstrukcija yra maksimaliai orientuota į sandarumo užtikrinimą.

Tarpinių

2 eilėmis išdėstytos elastingos ir ilgaamžės tarpinės ir papildomas sandarinimas terasos durų viršuje

Stiklo paketo
Rekordinis storis – 52 mm storio stiklo paketas
3 stiklų, inertinėmis dujomis užpildytas stiklo paketas
2 išoriniai stiklai yra šilumą izoliuojantys
Šilumos izoliavimo savybės gali būti stiprinamos su šiltu TGI stiklo paketo rėmeliu
Gaminys stiklinamas naudojant specialų sanitarinį silikoną, kuris yra atsparus atmosferos poveikiui, nepalieka tarpelių tarp stiklo paketo ir terasos durų medienos

Aliuminio nuolajos
Visiškai nauja lango konstrukcija sistemos apačioje: nuolajos lango rėmo apačioje yra patrauktos į išorę, dėl to žymiai atitolinamas šalčio tiltas ir reikšmingai pagerėja šilumos izoliavimas.
Lango apačioje esanti aliuminio nuolaja neleidžia pro langą prasiskverbti nei vėjui, nei lietui, saugo langą nuo ilgalaikio atmosferos poveikio.

Projektui pasirinkti langų sistemų sprendimai garantuoja saugumą:

Apsauga nuo įsilaužimo ir susižeidimo

Standartinis variantas: rankena tik iš vidaus, todėl iš išorės atidaryti terasos durų nėra galimybės.

Į terasos duris reikalinga dėti saugų stiklo paketą: laminuotą (apsauga nuo įsilaužimo ir susižeidimo) arba grūdintą (apsauga nuo susižeidimo).

Medinės terasos durys yra tvirtos dėl Vokietijoje sukurto sistemos profilio ir kokybiškų vokiškų apkaustų. 

Varčios svoris gali pasiekti 200 kg.
Varstomos dalies aukštis gali būti iki 2360 mm
Varstomos dalies plotis gali būti iki 2000 mm

Naudojamas medienos tašas yra suklijuotas iš rinktinės radialinės medienos, todėl gaminys turi labai geras statines savybes, nesideformuoja.

Medinės terasos durys tarnauja labai ilgai, kai yra prižiūrimos tinkamai. Visos terasos durų gamyboje naudojamos medžiagos yra sertifikuotos, testuotos ir ilgaamžės.

Ilgaamžiškumas dėl inovatyvaus profilio
– Nauja mūsų turima langų gamybos įranga garantuoja rekordinį gaminių tikslumą (medienos atpjovimo paklaida yra rekordinė – tik 0,1 mm). Dėl šios priežasties mes užtikriname nenurungiamą medienos paviršiaus kokybę ir kartu ilgaamžiškumą.

– Visiškai nauja lango konstrukcija sistemos apačioje: nuolajos lango rėmo apačioje yra patrauktos į išorę, dėl to žymiai atitolinamas šalčio tiltas, kartu aliuminio nuolaja apsaugo jautriausią medinio lango vietą nuo klimato poveikio.

– Dėl naudojamos radialinio pjovimo medienos ant gaminio paviršiaus dažai laikosi tvirtai, nes mediena yra tanki ir juda minimaliai, nuo dažų dėvėjimosi medinio lango profilio kampuose apsaugo užapvalintos profilio briaunos.

– Nauja mūsų turima langų gamybos įranga garantuoja nepertaukiamą gamybos procesą, todėl išvengiama rankų darbo, absoliučiai minimalizuojama klaidų tikimybė. Detalėje padaromi visi reikalingi lizdai rankenų bei vyrių įstatymui ir viską atlieka išimtinai tik naujasis profiliavimo centras Conturex. Nenurungiamas šio profiliavimo centro Conturex pranašumas yra tas, jog mediena yra impregnuojama net ir vyrių bei rankenų lizduose. Tokios medienos paruošimo technologijos negali užtikrinti daugelis kitų medinių langų gamintojų.

Ilgaamžiškumas dėl medienos
Medienos sujungimai yra suklijuojami specialiais drėgmei atspariais klijais. Šie klijai tvirtai suklijuoja ir impregnuoja medieną, todėl konstrukcija yra apsaugoma nuo drėgmės skverbimosi.

Ilgaamžiškumas dėl dažų
Terasos durys ilgaamžiškos dėl pakankamai storo dažų sluoksnio, kuris yra tinkamas netgi atšiaurioms klimato sąlygoms.

PATARIMAS: Skandinavijos patirtimi vadovaujantis, medinis gaminys yra ilgaamžiškiausias, kai iš lauko pusės yra nudažytas, o viduje pasirinktinai, dažytas arba padengtas laku. Kuo gaminio rėmo spalva iš išorės yra šviesesnė, tuo jis bus ilgaamžiškesnis.

Ilgaamžiškumas dėl stiklo paketo
Terasos durys ilgaamžės dėl sandaraus stiklo paketo, kuris yra tvirtinamas į terasos duris naudojant visiškai drėgmės nepraleidžiantį silikoną.

Ilgaamžiškumas dėl apkaustų
Medinės terasos durys ilgaamžės dėl tvirtų vokiškų apkaustų.

Medinių terasos durų gamyba yra vykdoma naudojant vokišką WEINIG sistemą

WEINIG vardas yra technologinės pažangos sinonimas, medžio apdirbimo pramonės sistemų lyderė WEINIG pirmauja pasaulyje su savo idėjomis ir technologijomis.

Dėl to UAB „Sumeda“ pasirinko WEINIG kaip patikimą partnerį kuriant ilgalaikę vertę savo klientams.

Turėdami WEINIG gamybos įrengimus klientui galime pasiūlyti daug įvairių terasos durų ir galime būti tikri, kad pagaminti gaminiai preciziškai atitiks brėžiniuose suprojektuotus gaminius, nes WEINIG garantuoja aukštus produkcijos standartus: maksimalų tikslumą, sklandų medžiagų srautą, puikią paviršiaus kokybę.

Medienos ir dažymo kokybė lemia, ar gaminys bus ilgaamžis. Mes suvokiame šią atsakomybę dėl tinkamo žaliavų parinkimo

Mediena
Dygiuota arba nedygiuota pušis, maumedis, ąžuolas.
Medienos tašo drėgnumas 10-12 %

Mediniai langai yra gaminami tik iš klijuotos medienos, iš medienos tašo.

Medienos tašų kokybė ir atitikimas reikiamoms žaliavų charakteristikoms yra pagrindžiami tiekėjo turimais BM Trada sertifikatu, taip pat FSC tarybos akreditacija.

Medienos klijavimas vykdomas pagal standartą: DIN EN 204, D4

Terasos durys gaminamos iš klijuotos medienos tašų, todėl gaminiai yra atsparūs deformacijoms bei paviršiaus skilinėjimui.

Dažai
Naudojamos vandens pagrindu pagamintos apdailos medžiagos Teknos (Suomija).
Teknos dažai turi gerokai mažiau lakiųjų organinių junginių ir sunkiųjų metalų priedų nei reikalauja produkcijos kokybę reglamentuojantys teisės aktai.
Europoje lyderiaujančio gamintojo Teknos medienos danga yra elastinga, t. y. labiau nei įprasta atspari neigiamam išoriniam poveikiui.

Sausa dažų danga yra 120-140 mkr. storio, tai atitinka atšiauraus klimato standartus.

Siegenia Aubi (Vokietija)

PSK PORTAL 160PLUS arba PSK PORTAL 200-ZPLUS

Standartinis variantas: rankena viduje, išorėje pritraukimo rankenėlė.
Variantas su papildoma funkcija: rankenos viduje ir išorėje, varčioje įmontuota spyna. Renkantis šį variantą terasos duris galima atrakinti/užrakinti ir iš lauko pusės.

Patalpą vėdinti galima atvertus medinių terasos durų varčią. Galima montuoti orlaidę stiklo paketo viršuje.

Pagrindinis medinių gaminių priežiūros reikalavimas: medieną būtina 1 kartą arba 2 kartus per metus tepti specialiu medienos priežiūros pieneliu

Reguliarus priežiūros pienelio naudojimas suteikia medienos paviršiui ilgaamžiškumo, atnaujina spalvą ir suteikia blizgesio

Norint tinkamai eksploatuoti medines terasos duris būtina atkreipti dėmesį į šiuos darbus:
Tinkamą gaminių transportavimą ir sandėliavimą
Medienos paviršiaus apsaugojimą ir priežiūrą
Stiklo paketų priežiūrą
Tarpinių ir vandens drenažų priežiūrą
Varstymo mechanizmo priežiūrą
Tinkamą vėdinimą

Viską galima peržiūrėti PRIEŽIŪROS kataloge

Medinės terasos durys yra žymimos CE ženklu
Mediniai gaminiai atitinka  ES Statybos produktų direktyvos reikalavimus

UAB „Sumeda“ įmonės valdymui yra įdiegusi ISO 9001; ISO 14001; ISO 45001 standartus

UAB „Sumeda“ yra atestuota LR Aplinkos ministerijoje

100 proc. produkto galima perdirbti.

Terasos durys pagamintos iš natūralių medžiagų. Nekaupia elektrostatinių krūvių, naudojamos nekenksmingos apdailos medžiagos.

Langai ir durys yra visiškai saugūs sveikatai, nes gamyboje naudojamos žaliavos atitinka aukščiausius ES normų dėl sveikatos, naudojimo saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimus.

Aliuminio dengimas užtikrina visišką medinių langų ir durų eksploatavimo komfortą, nes gaminiai tampa maksimaliai ilgaamžiški.

1. Rinkdamiesi medinius langus, kaustytus aliuminiu, Jūs renkatės pačios aukščiausios vertės aliuminio sistemą.
Gutmann Cora aliuminio sistema mediniams langams ir durims yra ypatingas vokiškas kūrinys.

a) Tai atskira aliuminio sistema, kuri yra tvirtinama prie medinio gaminio išorės. Naudojamas aliuminis yra storas – net 1,7 mm. Jis yra atsparus įtempimams, lygaus paviršiaus ir spalvos. Dėl ypatingos profilio konfigūracijos aliuminis bėgant laikui nejuda ir neišsikraipo.

b) Ši sistema yra aukščiausios kokybės, nes aliuminio dengimas yra tvirtinamas plastikiniais klipsais, kurie apsaugo medieną ir tvirtai laiko aliuminį, amortizuodami visus įtempimus. Aliuminio dengimas kampuose suveržiamas metaliniais jungimais ir tai apsaugo nuo plyšių atsiradimo.

c) Tarp aliuminio dengimo ir medienos yra oro tarpai, kurie leidžia medienai kvėpuoti, tačiau visiškai apsaugo ją nuo išorės poveikio.

2. Naudodami aliuminio ekraną Jūs neprarasite šilumos!
Gaminio konstrukcija unikali tuo, kad stiklo paketas yra tvirtinamas į medinį rėmą, aliuminis jo neprilaiko ir stiklo paketas neturi tiesioginio kontakto su aliuminiu, todėl išlaikomi geriausi šilumos izoliavimo parametrai.

3. Jūs neturite apribojimų spalvoms!
Aliuminio dengimui galima išsirinkti spalvą iš plataus RAL spalvyno. Medinius langus ir duris viduje pasirinktinai – galima dengti įvairių tonų laku arba dažais pagal RAL.

4. Jums garantuojama labai paprasta langų ir durų priežiūra!
Aliuminiu dengtų gaminių nereikia perdažyti ir prižiūrėti specialiomis priemonėmis.

Aliuminio dengimą reikia nuvalyti du kartus per metus, nuplaunant švariu ir ne šiltesniu nei 25oC vandeniu, į kurį galima įpilti nedidelį kiekį neutralių arba lengvai šarminių ploviklių.

Plaunant arba valant naudoti švelnų nebraižantį audinį.

Naudojamų ploviklių ant plaunamų paviršių negalima palikti ilgiau kaip vieną valandą.

Medinių langų sistemos: