Prasilenkiančios terasos durys HS 92/214

Modernus pasirinkimas Jūsų terasai.

Itin didelių gabaritų, labai storo rėmo medinės terasos durys su į grindis įleidžiamu slenksčiu. Tai tvirčiausios terasos durys, įmanomos pagaminti iš medienos.

Terasos durys HS sukuria estetiškai išpuoselėto būsto išvaizdą ir suteikia prabangos pojūtį. Su šiomis medinėmis terasos durimis Jūsų namai taps solidžia tvirtove. Terasos durys HS yra skirtos išskirtinės vertės statiniui. Tokios durys terasoje sukuria sąsają tarp namų ir gamtos, taip atskleidžiant supančios aplinkos grožį.

Terasos durys gaminamos naudojant vien inovatyvias technologijas. Gamyba vykdoma su pirmuoju ir vieninteliu Lietuvoje CONTUREX profiliavimo centru – kuris yra naujausias ir tobuliausias medžio apdirbimo technologijų lyderio WEINIG (Vokietija) inžinerinis pasiekimas.

Šios sistemos terasos durys yra skirtos ypatingos vertės statiniams, sudėtingiems langų sistemų sprendimams. 92 sistema tai tobulas paviršius ir konstrukcija, ilgaamžiškumas, ypatingai geras šilumos izoliavimas.

Ši HS 92/214 sistema tai:
– labai storas sistemos rėmas
– labai storas stiklo paketas
– labai aukšti šilumos izoliavimo parametrai
– sunkiai pralenkiama paviršiaus kokybė
– naujos kartos ilgaamžiškumas
– kuopščiai atrinktos, išbandytos ir sertifikuotos medžiagos

Sistema buvo sukurta bendradarbiaujant su Leitz GmbH & Co. KG, Vokietija. 92 sistema gimė apjungiant mūsų turimą 17 metų langų gamybos patirtį, taip pat Leitz GmbH & Co. KG medinių langų technologijos išmanymą, jų sukurtus ir išbandytus langų profilius.

Medinis gaminys:
Rėmo storis: 214 mm
Varčios storis: 92 mm

Min: 2000mm x 1800mm
Max: 3325mm x 6670mm

Prasilenkiančios medinės terasos durys

Terasos durų varstomų ir nevarstomų dalių konfigūracija gali būti pasirenkama, priklausomai nuo projekto poreikio: 
1. Viena varstoma, viena nevarstoma dalis
2. Keletas varstomų ir keletas nevarstomų dalių
3. Visos dalys varstomos

Idealus paviršius, švelnios ir preciziškai tikslios formos, minimalus kiekis pridėtinių detalių, todėl lango išvaizda yra minimalistinė. 
92 sistemos terasos durys yra novatoriško dizaino, tačiau medinis terasos durų rėmas vis tiek suteikia interjerui daug jaukumo. Labai solidžios, didelių gabaritų ir prabangios medinės terasos durys.

Formos
Šios terasos durys neturi sudalinimų (joms nereikia papildomų tvirtumą suteikiančių detalių), todėl nėra ribojamas šviesos patekimas į patalpas, o tai statiniui prideda vertės. 
Dėl didelių matmenų, susidaro įspūdis, kad iš esmės visą didžiulį terasos durų plotą užima stiklas. Dėl to šios medinės terasos durys sukuria atvirumo su aplinka įspūdį, leidžia gėrėtis gamta už lango. 
Didelė rankena yra patogi ir harmoningai papildo terasos durų dizainą.

Spalvos
Galima išsirinkti spalvas iš plataus RAL spalvyno. Terasos durų išorę rekomenduojame dengti dažais, o terasos duris viduje pasirinktinai – dengti įvairių tonų laku arba dažais pagal RAL

Terasos durys gali būti gaminamos su trijų stiklų stiklo paketu

Baziniai reikalavimai medinėms terasos durims
Terasos durims būtina naudoti saugius stiklus: saugumui nuo įsilaužimo ir susižeidimo turėtų būti naudojami laminuoti stiklai.
Esant poreikiui supaprastinti medinių terasos durų komplektaciją – būtina pasirūpinti bent jau saugumu nuo susižeidimo ir naudoti grūdintą stiklą.

Kas užtikrina stiklo paketo sandarumą terasos duryse?
Visapusę stiklo paketo kokybę užtikrina sertifikuotas stiklo paketų gamintojas

Stiklinant langus ir terasos duris naudojamas SPECIALUS SILIKONAS
Visiems be išimties langams ir terasos durims, tvirtindami stiklo paketą, mes naudojame neutralų SANITARINĮ silikoną.
Kadangi keičiantis sezonams medinio lango arba durų silikonas neišvengiamai gauna tam tikrą kiekį drėgmės – yra didelė tikimybė, jog paprastas silikonas gali imti pelyti. Siekdami visiškai išvengti šios rizikos – mes naudojame tik sanitarinį silikoną. Kuo ypatingas šis silikonas? Šitokios rūšies silikonas yra atsparus netgi padidintos drėgmės zonose: voniose, pirtyse. Jis apsaugo nuo visų mikrotarpelių ir pelėsio stiklo paketo krašteliuose.

Dvikamerinis stiklo paketas U = 0.5 W/m2K (52 mm)
(3 stiklai, 2 iš jų šilumą izoliuojantys, užpildas – inertinės dujos). 
Šviesos laidumas 55 %
Šviesos atspindėjimas 30 %
Bendras saulės energijos laidumas 37 %

Stiklo paketo galimybės:
1. Šilumą izoliuojantys stiklo paketai
2. Saulės energiją kontroliuojantys stiklo paketai
3. Garsą izoliuojantys stiklo paketai. Naudojant storesnius arba specialius laminuotus garsą izoliuojančius stiklus galime pasiekti iki 50dB
4. Saugūs stiklo paketai
5. Dekoratyviniai stiklo paketai
6. Ugniai atsparūs stiklo paketai
7. ANTIFOG stiklo paketai
8. Išorės klimato poveikį langų švarai palaikyti panaudojantys stiklo paketai

Standartas – 52 mm pločio stiklo paketas

35 (-1;-5) dB

Pasirenkant specialų garsą izoliuojantį stiklo paketą, galima pasiekti 50 dB

Ištobulinta terasos durų konstrukcija neleidžia pro gaminį prasiskverbti nei vėjui, nei lietui.

Terasos durų konstrukcija užtikrina puikų šilumos izoliavimą dėl:

Konstrukcijos
Labai storas sistemos rėmas (214 mm) ir varčia (92 mm) efektyviai izoliuoja šilumą. Medinių terasos durų varčia yra patalpos viduje, tai efektyviai sumažina šilumos praradimą.
Terasos durų stakta yra itin stora, tai leidžia turėti labai aukštus šilumos izoliavimo parametrus.

Tarpinių
2 eilėmis išdėstytos elastingos ir ilgaamžės tarpinės ir papildomas sandarinimas terasos durų viršuje.

Stiklo paketo
Rekordinis storis – 52 mm storio stiklo paketas
3 stiklų, inertinėmis dujomis užpildytas stiklo paketas
2 išoriniai stiklai yra šilumą izoliuojantys
Šilumos izoliavimo savybės gali būti stiprinamos su šiltu TGI stiklo paketo rėmeliu
Gaminys stiklinamas naudojant specialų sanitarinį silikoną, kuris yra atsparus atmosferos poveikiui, nepalieka tarpelių tarp stiklo paketo ir terasos durų medienos

Projektui pasirinkti langų sistemų sprendimai garantuoja saugumą:

Apsauga nuo įsilaužimo ir susižeidimo
Standartinis variantas: rankena tik iš vidaus, todėl iš išorės atidaryti terasos durų nėra galimybės.

Į terasos duris reikalinga dėti saugų stiklo paketą: laminuotą (apsauga nuo įsilaužimo ir susižeidimo) arba grūdintą (apsauga nuo susižeidimo).

Mažai yra kitų medinių terasos durų, kurių tvirtumas galėtų prilygti terasos durų HS tvirtumui.

Sistema buvo sukurta bendradarbiaujant su Leitz GmbH & Co. KG, Vokietija. 92 sistema gimė apjungiant mūsų turimą 17 metų langų gamybos patirtį, taip pat Leitz GmbH & Co. KG medinių langų technologijos išmanymą, jų sukurtus ir išbandytus langų profilius.

Dėl apkaustų ir konstrukcijos tvirtumo varčios svoris gali pasiekti 400 kg. 
Varstomos dalies aukštis gali būti iki 3325 mm
Varstomos dalies plotis gali būti iki 3335 mm

Naudojamas medienos tašas yra suklijuotas iš rinktinės radialinės medienos, todėl gaminys turi labai geras statines savybes, nesideformuoja.

Medinės terasos durys tarnauja labai ilgai, kai yra prižiūrimos tinkamai. Visos terasos durų gamyboje naudojamos medžiagos yra sertifikuotos, testuotos ir ilgaamžės.

Ilgaamžiškumas dėl inovatyvaus profilio
– Nauja mūsų turima langų gamybos įranga garantuoja rekordinį gaminių tikslumą (medienos atpjovimo paklaida yra rekordinė – tik 0,1 mm). Dėl šios priežasties mes užtikriname nenurungiamą medienos paviršiaus kokybę ir kartu ilgaamžiškumą.

– Dėl naudojamos radialinio pjovimo medienos ant gaminio paviršiaus dažai laikosi tvirtai, nes mediena yra tanki ir juda minimaliai, nuo dažų dėvėjimosi medinio lango profilio kampuose apsaugo užapvalintos profilio briaunos.

– Nauja mūsų turima langų gamybos įranga garantuoja nepertaukiamą gamybos procesą, todėl išvengiama rankų darbo, absoliučiai minimalizuojama klaidų tikimybė. Detalėje padaromi visi reikalingi lizdai rankenų bei vyrių įstatymui ir viską atlieka išimtinai tik naujasis profiliavimo centras Conturex. Nenurungiamas šio profiliavimo centro Conturex pranašumas yra tas, jog mediena yra impregnuojama net ir vyrių bei rankenų lizduose. Tokios medienos paruošimo technologijos negali užtikrinti daugelis kitų medinių langų gamintojų.

Ilgaamžiškumas dėl medienos
Medienos sujungimai yra suklijuojami specialiais drėgmei atspariais klijais. Šie klijai tvirtai suklijuoja ir impregnuoja medieną, todėl konstrukcija yra apsaugoma nuo drėgmės skverbimosi.

Ilgaamžiškumas dėl dažų
Medinės terasos durys ilgaamžiškos dėl pakankamai storo dažų sluoksnio, kuris yra tinkamas netgi atšiaurioms klimato sąlygoms.

PATARIMAS: Skandinavijos patirtimi vadovaujantis, medinis gaminys yra ilgaamžiškiausias, kai iš lauko pusės yra nudažytas, o viduje pasirinktinai, dažytas arba padengtas laku. Kuo gaminio rėmo spalva iš išorės yra šviesesnė, tuo jis bus ilgaamžiškesnis.

Ilgaamžiškumas dėl stiklo paketo
Terasos durys ilgaamžės dėl sandaraus stiklo paketo, kuris yra tvirtinamas į terasos duris naudojant visiškai drėgmės nepraleidžiantį SANITARINĮ silikoną.

Ilgaamžiškumas dėl apkaustų
Terasos durys ilgaamžės dėl tvirtų vokiškų apkaustų.

Medinių terasos durų gamyba yra vykdoma naudojant vokišką WEINIG sistemą 
WEINIG vardas yra technologinės pažangos sinonimas, medžio apdirbimo pramonės sistemų lyderė WEINIG pirmauja pasaulyje su savo idėjomis ir technologijomis.

Dėl to UAB „Sumeda“ pasirinko WEINIG kaip patikimą partnerį kuriant ilgalaikę vertę savo klientams.

Turėdami WEINIG gamybos įrengimus klientui galime pasiūlyti daug įvairių terasos durų ir galime būti tikri, kad pagaminti gaminiai preciziškai atitiks brėžiniuose suprojektuotus gaminius, nes WEINIG garantuoja aukštus produkcijos standartus: maksimalų tikslumą, sklandų medžiagų srautą, puikią paviršiaus kokybę.

Medienos ir dažymo kokybė lemia, ar gaminys bus ilgaamžis. Mes suvokiame šią atsakomybę dėl tinkamo žaliavų parinkimo

Mediena
Dygiuota arba nedygiuota pušis, maumedis, ąžuolas.

Medienos tašo drėgnumas 10-12 %

Mediniai langai yra gaminami tik iš klijuotos medienos, iš medienos tašo.

Medienos tašų kokybė ir atitikimas reikiamoms žaliavų charakteristikoms yra pagrindžiami tiekėjo turimais BM Trada sertifikatu, taip pat FSC tarybos akreditacija.

Medienos klijavimas vykdomas pagal standartą: DIN EN 204, D4

Terasos durys gaminamos iš klijuotos medienos tašų, todėl gaminiai yra atsparūs deformacijoms bei paviršiaus skilinėjimui.

Dažai
Naudojamos vandens pagrindu pagamintos apdailos medžiagos Teknos (Suomija).

Teknos dažai turi gerokai mažiau lakiųjų organinių junginių ir sunkiųjų metalų priedų nei reikalauja produkcijos kokybę reglamentuojantys teisės aktai.

Europoje lyderiaujančio gamintojo Teknos medienos danga yra elastinga, t. y. labiau nei įprasta atspari neigiamam išoriniam poveikiui.

Sausa dažų danga yra 120-140 mkr. storio, tai atitinka atšiauraus klimato standartus.

Siegenia Aubi (Vokietija)

HS 300 arba HS 400

Standartinis variantas: rankena viduje, išorėje pritraukimo rankenėlė.
Variantas su papildoma funkcija: rankenos viduje ir išorėje, varčioje įmontuota spyna. Renkantis šį variantą terasos duris galima atrakinti/užrakinti ir iš lauko pusės.

Apkaustuose yra galimybė vėdinti per mikroventiliacijos padėtį: nepristumiant varčios iki galo ją galima užfiksuoti – taip paliekamas labai mažas tarpelis ventiliacijai.

Pagrindinis medinių gaminių priežiūros reikalavimas: medieną būtina 1 kartą arba 2 kartus per metus tepti specialiu medienos priežiūros pieneliu

Reguliarus priežiūros pienelio naudojimas suteikia medienos paviršiui ilgaamžiškumo, atnaujina spalvą ir suteikia blizgesio

Norint tinkamai eksploatuoti medines terasos duris būtina atkreipti dėmesį į šiuos darbus:

Tinkamą gaminių transportavimą ir sandėliavimą
Medienos paviršiaus apsaugojimą ir priežiūrą
Stiklo paketų priežiūrą
Tarpinių ir vandens drenažų priežiūrą
Varstymo mechanizmo priežiūrą
Tinkamą vėdinimą

Viską galima peržiūrėti PRIEŽIŪROS kataloge

Medinės terasos durys yra žymimos CE ženklu

Mediniai gaminiai atitinka  ES Statybos produktų direktyvos reikalavimus

UAB „Sumeda“ įmonės valdymui yra įdiegusi ISO 9001; ISO 14001; ISO 45001 standartus

UAB „Sumeda“ yra atestuota LR Aplinkos ministerijoje

100 proc. produkto galima perdirbti.

Medinės terasos durys pagamintos iš natūralių medžiagų. Nekaupia elektrostatinių krūvių, naudojamos nekenksmingos apdailos medžiagos.

Langai ir durys yra visiškai saugūs sveikatai, nes gamyboje naudojamos žaliavos atitinka aukščiausius ES normų dėl sveikatos, naudojimo saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimus.

Medinių langų sistemos: