Stiklas

Stiklas – lanksčiai panaudojama ir itin svarbi šiuolaikinės architektūros dalis. Stiklo paketas užima didelę dalį lango ar terasos durų ploto, todėl stiklo paketo savybės yra itin reikšmingos galutinei lango kokybei. Stiklo paketai turi atitikti šilumos izoliacijos, saulės kontrolės, saugumo, dekoratyvumo funkcijas.
Medinis langas, terasos durys gali būti gaminamos su dviejų arba trijų stiklų stiklo paketu. Visais atvejais klientams siūlome naudoti šilumą izoliuojantį stiklo paketą. Šie stiklo paketai gaminami vienos arba dviejų kamerų su vienu arba dviem šilumą atspindinčiais stiklais, kurių kameros tarp stiklų užpildytos inertinėmis dujomis, pagerinančiomis paketų šilumines savybes.

Visapusę stiklo paketo kokybę užtikrina sertifikuotas stiklo paketų gamintojas.

Stiklo paketo įtvirtinimo į gaminį kokybę garantuojame mes. Kokybiška tarpinė, dedama stiklinant gaminį, yra atspari UV spinduliams, šalčiui bei karščiui, yra stabili ir amortizuojanti leistinus judėjimus dėl temperatūrų pokyčių.

Šilumą izoliuojančių stiklo paketų charakteristikos:

Dvikamerinis stiklo paketas U = 0.6 W/m2K 
(3 stiklai, 2 iš jų šilumą izoliuojantys, užpildas – inertinės dujos).
Šviesos laidumas 69 %
Šviesos atspindėjimas 15 %
Bendras saulės energijos laidumas 48 %

Vienkamerinis stiklo paketas U = 1.1 W/m2K
(2 stiklai, 1 iš jų šilumą izoliuojantis, užpildas – inertinės dujos).
Šviesos laidumas 78 %
Šviesos atspindėjimas 9 %
Bendras saulės energijos laidumas 53 %

Šilumą izoliuojantys stiklo paketai. Šiai stiklo paketų grupei priklauso stiklo paketai, kurie yra pagaminti naudojant 1 ar 2 šilumą atspindinčius stiklus. Tokie stiklo paketai turi pagerintą šilumos izoliacijos funkciją ir patalpos šilumą atspindi atgal į patalpą, t. y. labai reikšmingai apriboja šilumos išleidimą į lauką per stiklą.  

Saulės energiją kontroliuojantys stiklo paketai. Saulės kontrolės funkciją atliekantys stiklo paketai gaminami su saulės energijos laidumą mažinančiais stiklais. Kadangi vis dažniau pastatuose įstiklinami dideli plotai, tuo didesnę įtaką turi įstiklinimo savybės. Prie pagrindinių savybių priskiriama ir saulės energijos sulaikymas. Norint sukurti jaukią ir patogią aplinką, reikia ne tik šiltų, bet ir šviesai laidžių bei apsaugančių nuo saulės energijos stiklo paketų.   

Garsą izoliuojantys stiklo paketai. Naudojant storesnius arba specialius laminuotus garsą izoliuojančius stiklus galime pasiekti iki 50dB. Būtina paminėti, kad labai reikšmingą poveikį garso izoliacijos kokybei turi tinkamas langų montavimas, naudojant reikiamas medžiagas.

Saugūs stiklo paketai. Pagaminti iš laminuoto, grūdinto arba armuoto stiklo. Projektavimo metu būtina įvertinti patalpų paskirtį, veiklos ir judėjimo intensyvumą t.y. numatyti kritines intensyvumo zonas kuriose yra dideli žmonių srautai.

Dekoratyviniai stiklo paketai. Stiklo paketai, kuriuose naudojami įvairūs dekoratyviniai ir matiniai stiklai.   

Ugniai atsparūs stiklo paketai. Šio tipo stiklo paketai, dėl savo konstrukcijos, veikiami liepsnos tam tikrą laiką yra visiškai atsparūs t.y. neleidžia plisti liepsnai, dūmams bei nuodingoms dujoms.    

ANTIFOG stiklo paketaiEfektyvus stiklo paketo šilumos izoliavimas sukuria visas sąlygas kondensatui ant stiklo atsirasti. Reikia pastebėti, kad minėtas kondensatas ant stiklo paketo išorinės pusės susidaro, kai 1) lauke yra žema temperatūra ir 2) lauke yra didelė santykinė oro drėgmė. Ir netgi šioms sąlygoms esant, rasojimo galima išvengti naudojant ANTIFOG stiklo paketus, kurie iš išorės yra padengti atitinkama danga, neleidžiančia stiklo paketo paviršiui atvėsti iki temperatūros, kuriai esant ant stiklo paviršiaus susidaro kondensatas. Drėgmės lašeliai išsisklaido ir nesusidaro nepermatoma danga, todėl visais metų laikais galima mėgautis vaizdu pro langą. Sauganti nuo rasojimo stiklo paketo danga yra visiškai skaidri ir nereikalaujanti atskiros priežiūros, todėl jokio kito efekto, be to, kad būsite apsaugoti nuo rasojimo, tikrai nepajusite. 

Išorės klimato poveikį langų švarai palaikyti panaudojantys stiklo paketai. Šio paketo išorinis stiklas iš lauko pusės yra padengtas nepastebima danga. Dėl ultravioletinių spindulių ši danga užtikrina, kad lyjant lietui nešvarumai yra itin lengvai nuplaunami. Kuo daugiau ultravioletinių spindulių ir tuomet lietaus gauna stiklas, tuo švaresnis jis būna. Pastebime, kad toks stiklo paketas daug ilgiau išlieka švarus, tačiau tai nereiškia, kad stiklų niekuomet nereikės valyti. Pastaba: retais atvejais eksploatuojant stiklo paketą reikia jį nuplauti. Tai daryti švelniai, su minkšta šluoste arba kempinėle. Visos šluostės, su kuriomis valomas stiklas, turi būti dažnai perplaunamos, kad nuolat būtų švarios ir nešvarumai nepažeistų stiklo paviršiaus plėvelės. Naudojamą vandenį galima paminkštinti nedideliu kiekiu skysto muilo.